2013 Portland Metro League
Team Schedules - Boys High School
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points
Ded
Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : SMYSC Real Madrid Jr 9 - Forfeited 3330333330-024 17  10  36  1 1
 A3 : WA Timbers BU96 Burgur1030333333-022 14  16  35  6 2
 A4 : LASC Eagles - Forfeited 3333303003-021 19  14  46  5 3
 A9 : WAFC Espana033333103x-019 13  22  36  3 0
 A10 : Pacific Fire 971130300330-014 1  20  19  2 0
 A6 : Pacific FC B95 Rangers3010313003-014 6  22  30  5 1
 A5 : FCSC Boca Jr Einarsson3100003300-010 -12  36  16  5 1
 A2 : Avengers031100003x-08 -5  23  15  2 2
 A8 : WTFC B97 Crimson0001013000-05 -21  37  8  4 0
 A7 : WTFC B97 Burgundy0000300100-04 -26  50  15  4 0

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3063  Lents Park  09:00 AM  3 A4 vs A9LASC Eagles 6 vs.WAFC Espana0
 3066  Felida Park  09:00 AM  West A5 vs A8FCSC Boca Jr Einarsson 3 vs.WTFC B97 Crimson2
 3062  South Mason Soccer Park  11:15 AM  1 A1 vs A2SMYSC Real Madrid Jr 9 8 vs.Avengers1
 3065  Burnt Bridge Creek Park  01:00 PM  Sout A3 vs A10WA Timbers BU96 Burgur 1 vs.Pacific Fire 971
 3064  Ridgefield HS  01:00 PM  1 A6 vs A7Pacific FC B95 Rangers 4 vs.WTFC B97 Burgundy0

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3070  Legion Park  09:00 AM  1 A9 vs A6WAFC Espana 3 vs.Pacific FC B95 Rangers1
 3069  Stan Hedwall Park  11:00 AM  1 A2 vs A8Avengers 3 vs.WTFC B97 Crimson0
 3067  Jason Lee MS  02:00 PM  2 A10 vs A5Pacific Fire 97 3 vs.FCSC Boca Jr Einarsson3

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3071  Burnt Bridge Creek Park  01:00 PM  Sout A7 vs A4WTFC B97 Burgundy 0 vs.LASC Eagles10

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3076  Lents Park  10:30 AM  3 A4 vs A3LASC Eagles 5 vs.WA Timbers BU96 Burgur1
 3074  Felida Park  11:00 AM  West A5 vs A1FCSC Boca Jr Einarsson 0 vs.SMYSC Real Madrid Jr 95
 3072  Ridgefield HS  01:00 PM  1 A6 vs A2Pacific FC B95 Rangers 2 vs.Avengers2

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3073  Burnt Bridge Creek Park  09:00 AM  Sout A8 vs A9WTFC B97 Crimson 1 vs.WAFC Espana8
 3075  Burnt Bridge Creek Park  01:00 PM  Sout A7 vs A10WTFC B97 Burgundy 0 vs.Pacific Fire 973

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3080  Legion Park  09:00 AM  1 A9 vs A10WAFC Espana 6 vs.Pacific Fire 973
 3077  South Mason Soccer Park  11:00 AM  1 A1 vs A5SMYSC Real Madrid Jr 9 9 vs.FCSC Boca Jr Einarsson0
 3079  Ridgefield HS  01:00 PM  1 A6 vs A4Pacific FC B95 Rangers 3 vs.LASC Eagles6
 3078  Burnt Bridge Creek Park  01:00 PM  Sout A8 vs A2WTFC B97 Crimson 2 vs.Avengers2
 3081  Burnt Bridge Creek Park  03:00 PM  Sout A3 vs A7WA Timbers BU96 Burgur 8 vs.WTFC B97 Burgundy1

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3085  Legion Park  09:00 AM  1 A9 vs A3WAFC Espana 6 vs.WA Timbers BU96 Burgur2
 3083  Burnt Bridge Creek Park  01:00 PM  Sout A8 vs A4WTFC B97 Crimson 0 vs.LASC Eagles7
 3086  Burnt Bridge Creek Park  03:00 PM  Sout A7 vs A5WTFC B97 Burgundy 3 vs.FCSC Boca Jr Einarsson1
 3082  Jason Lee MS  04:00 PM  2 A10 vs A2Pacific Fire 97 4 vs.Avengers0

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3108  Lents Park  11:00 AM  3 A4 vs A9LASC Eagles 2 vs.WAFC Espana4
 3084  Luke Jenson Sports Park  11:00 AM  1 A6 vs A1Pacific FC B95 Rangers 4F vs.SMYSC Real Madrid Jr 9
Forfeited Game
0
 3110  Luke Jenson Sports Park  01:00 PM  1 A10 vs A3Pacific Fire 97 0 vs.WA Timbers BU96 Burgur3

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3088  Stan Hedwall Park  11:00 AM  1 A2 vs A3Avengers 1 vs.WA Timbers BU96 Burgur4
 3087  Ridgefield HS  01:00 PM  1 A10 vs A4Pacific Fire 97 0 vs.LASC Eagles6
 3090  Burnt Bridge Creek Park  01:00 PM  Sout A7 vs A1WTFC B97 Burgundy 1 vs.SMYSC Real Madrid Jr 93
 3091  Harmony Sports Complex  01:00 PM  1 A8 vs A6WTFC B97 Crimson 2 vs.Pacific FC B95 Rangers2

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3111  Burnt Bridge Creek Park  09:00 AM  Sout A8 vs A5WTFC B97 Crimson 1 vs.FCSC Boca Jr Einarsson0
 3109  Burnt Bridge Creek Park  11:00 AM  Sout A7 vs A6WTFC B97 Burgundy 3 vs.Pacific FC B95 Rangers7

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3096  Felida Park  09:00 AM  West A5 vs A2FCSC Boca Jr Einarsson 3 vs.Avengers2
 3094  South Mason Soccer Park  11:15 AM  1 A1 vs A8SMYSC Real Madrid Jr 9 3 vs.WTFC B97 Crimson0
 3092  Burnt Bridge Creek Park  01:00 PM  Sout A3 vs A4WA Timbers BU96 Burgur 4F vs.LASC Eagles
Forfeited Game
0
 3095  Ridgefield HS  01:00 PM  1 A6 vs A10Pacific FC B95 Rangers 0 vs.Pacific Fire 972

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3093  Legion Park  11:00 AM  1 A9 vs A7WAFC Espana 4 vs.WTFC B97 Burgundy4
 3107  Stan Hedwall Park  01:00 PM  1 A2 vs A1Avengers 0 vs.SMYSC Real Madrid Jr 93

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3100  Lents Park  09:00 AM  3 A4 vs A5LASC Eagles
Forfeited Game
 0 vs.FCSC Boca Jr Einarsson4F
 3099  Jason Lee MS  01:00 PM  1 A10 vs A8Pacific Fire 97 3 vs.WTFC B97 Crimson0
 3101  Stan Hedwall Park  01:00 PM  1 A2 vs A7Avengers 4 vs.WTFC B97 Burgundy1
 3098  Burnt Bridge Creek Park  01:00 PM  Sout A3 vs A6WA Timbers BU96 Burgur 3 vs.Pacific FC B95 Rangers0
 3097  Legion Park  01:00 PM  1 A9 vs A1WAFC Espana 1 vs.SMYSC Real Madrid Jr 92

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3102  South Mason Soccer Park  11:15 AM  1 A1 vs A10SMYSC Real Madrid Jr 9 1 vs.Pacific Fire 970
 3104  Harmony Sports Complex  01:00 PM  1 A3 vs A8WA Timbers BU96 Burgur 6 vs.WTFC B97 Crimson0

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3106  Lents Park  09:00 AM  3 A4 vs A7LASC Eagles 6 vs.WTFC B97 Burgundy2
 3089  Felida Park  11:00 AM  West A5 vs A9FCSC Boca Jr Einarsson 1 vs.WAFC Espana4
 3068  South Mason Soccer Park  02:45 PM  1 A1 vs A3SMYSC Real Madrid Jr 9 2 vs.WA Timbers BU96 Burgur3

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3105  Felida Park  10:00 AM  West A5 vs A6FCSC Boca Jr Einarsson 1 vs.Pacific FC B95 Rangers7






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.