2013 Portland Metro League
Team Schedules - Boys U13 Red
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points
Ded
Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : THSSP-U13B-McDonnell3333333330x-027 26  6  34  0 0
 A6 : WSS Mud Dogs3333333013x-025 23  4  46  0 0
 A3 : THSSP-U13B-Derocher3331103033x-020 11  11  31  0 0
 A5 : Timber Barons 003303133013x-020 18  12  35  2 0
 A2 : FC Columbia County Fire-n-Ice B003000303310x-013 2  20  23  0 0
 A9 : WA Timbers FC B00 Ruby0030103310x-011 -10  30  19  0 0
 A7 : WA Timbers B00 Scarlet03000300013-010 -18  47  20  1 0
 A10 : WA Timbers FC Crimson313xxxxxxxx-07 8  6  15  0 0
 A8 : MYS - Dickson00003000100-04 -29  66  19  0 0
 A1 : PCFC White - B1300000000100-01 -31  50  10  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3262  Beaumont Field  01:30 PM  1 A1 vs A2PCFC White - B13 2 vs.FC Columbia County Fire-n-Ice B005
 3263  Burnt Bridge Creek Park  03:00 PM  Nort A7 vs A6WA Timbers B00 Scarlet 0 vs.WSS Mud Dogs10
 3299  Molalla River MS  03:00 PM  1 A8 vs A5MYS - Dickson 0 vs.Timber Barons 009

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3265  7th Avenue Park  09:00 AM  8 A5 vs A8Timber Barons 00 5 vs.MYS - Dickson1
 3264  SUNSET HIGHSCHOOL  01:00 PM  1 A4 vs A9THSSP-U13B-McDonnell 3 vs.WA Timbers FC B00 Ruby0

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3301  Beaumont Field  01:00 PM  1 A1 vs A3PCFC White - B13 0 vs.THSSP-U13B-Derocher10
 3269  Burnt Bridge Creek Park  01:00 PM  Nort A7 vs A8WA Timbers B00 Scarlet 5 vs.MYS - Dickson1

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3268  St Helens Fairgrounds  04:00 PM  Fair A2 vs A4FC Columbia County Fire-n-Ice B00 1 vs.THSSP-U13B-McDonnell5
 3266  Clinton Park  04:00 PM  1 A6 vs A9WSS Mud Dogs 5 vs.WA Timbers FC B00 Ruby1

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3273  Beaumont Field  11:30 AM  1 A1 vs A4PCFC White - B13 0 vs.THSSP-U13B-McDonnell4
 3271  St Helens Fairgrounds  01:00 PM  Fair A2 vs A6FC Columbia County Fire-n-Ice B00 0 vs.WSS Mud Dogs2
 3272  7th Avenue Park  03:00 PM  8 A5 vs A3Timber Barons 00 1 vs.THSSP-U13B-Derocher2
 3303  Molalla River MS  03:00 PM  1 A8 vs A9MYS - Dickson 2 vs.WA Timbers FC B00 Ruby3

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3270  Burnt Bridge Creek Park  11:00 AM  Nort A7 vs A8WA Timbers B00 Scarlet 2 vs.MYS - Dickson6
 3302  SUNSET HIGHSCHOOL  01:00 PM  1 A4 vs A2THSSP-U13B-McDonnell 2 vs.FC Columbia County Fire-n-Ice B000

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3298  Harmony Sports Complex  09:00 AM  8 A9 vs A4WA Timbers FC B00 Ruby 1 vs.THSSP-U13B-McDonnell6
 3274  Molalla River MS  11:00 AM  1 A8 vs A2MYS - Dickson 1 vs.FC Columbia County Fire-n-Ice B006
 3275  Beaumont Field  12:00 PM  1 A1 vs A5PCFC White - B13 0 vs.Timber Barons 003
 3276  Burnt Bridge Creek Park  03:00 PM  Nort A7 vs A3WA Timbers B00 Scarlet 1 vs.THSSP-U13B-Derocher5

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3305  SUNSET HIGHSCHOOL  01:00 PM  1 A3 vs A5THSSP-U13B-Derocher 1 vs.Timber Barons 001
 3306  SUNSET HIGHSCHOOL  03:00 PM  1 A4 vs A1THSSP-U13B-McDonnell 3 vs.PCFC White - B130

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3277  Harmony Sports Complex  09:00 AM  7 A9 vs A3WA Timbers FC B00 Ruby 1 vs.THSSP-U13B-Derocher1
 3278  Molalla River MS  11:00 AM  1 A8 vs A4MYS - Dickson 1 vs.THSSP-U13B-McDonnell6

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3279  Burnt Bridge Creek Park  11:00 AM  Nort A7 vs A5WA Timbers B00 Scarlet 2 vs.Timber Barons 005
 3304  St Helens Fairgrounds  01:00 PM  Fair A2 vs A6FC Columbia County Fire-n-Ice B00 0 vs.WSS Mud Dogs1
 3280  Clinton Park  04:00 PM  1 A1 vs A6PCFC White - B13 0 vs.WSS Mud Dogs6

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3282  St Helens Fairgrounds  12:00 PM  Fair A2 vs A3FC Columbia County Fire-n-Ice B00 3 vs.THSSP-U13B-Derocher0
 3283  7th Avenue Park  01:00 PM  8 A5 vs A9Timber Barons 00 4 vs.WA Timbers FC B00 Ruby0
 3284  Burnt Bridge Creek Park  03:00 PM  Nort A7 vs A1WA Timbers B00 Scarlet 2 vs.PCFC White - B131

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3267  SUNSET HIGHSCHOOL  10:30 AM  1 A3 vs A1THSSP-U13B-Derocher 2 vs.PCFC White - B131
 3281  Clinton Park  04:00 PM  1 A6 vs A8WSS Mud Dogs 12 vs.MYS - Dickson0

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3297  Harmony Sports Complex  09:00 AM  6 A7 vs A9WA Timbers B00 Scarlet 1 vs.WA Timbers FC B00 Ruby2
 3287  Argay park  12:00 PM  1 A1 vs A8PCFC White - B13 4 vs.MYS - Dickson4

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3286  Harmony Sports Complex  09:00 AM  6 A7 vs A6WA Timbers B00 Scarlet 0 vs.WSS Mud Dogs7
 3288  SUNSET HIGHSCHOOL  03:00 PM  1 A3 vs A4THSSP-U13B-Derocher 0 vs.THSSP-U13B-McDonnell1

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3289  St Helens Fairgrounds  10:30 AM  Fair A2 vs A7FC Columbia County Fire-n-Ice B00 4 vs.WA Timbers B00 Scarlet0
 161449  Molalla River MS  01:00 PM  1 A8 vs A10MYS - Dickson 2 vs.WA Timbers FC Crimson6
 3290  Burnt Bridge Creek Park  03:00 PM  Nort A9 vs A1WA Timbers FC B00 Ruby 4 vs.PCFC White - B130

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3292  SUNSET HIGHSCHOOL  01:00 PM  1 A3 vs A6THSSP-U13B-Derocher 2 vs.WSS Mud Dogs1
 3291  SUNSET HIGHSCHOOL  03:00 PM  1 A4 vs A5THSSP-U13B-McDonnell 4 vs.Timber Barons 002

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3295  St Helens Fairgrounds  10:00 AM  Fair A2 vs A9FC Columbia County Fire-n-Ice B00 3 vs.WA Timbers FC B00 Ruby3
 161448  Harmony Sports Complex  03:00 PM  7 A7 vs A10WA Timbers B00 Scarlet 2 vs.WA Timbers FC Crimson2
 3294  7th Avenue Park  04:00 PM  8 A5 vs A6Timber Barons 00 1 vs.WSS Mud Dogs1

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 3300  Burnt Bridge Creek Park  11:00 AM  Nort A9 vs A7WA Timbers FC B00 Ruby 4 vs.WA Timbers B00 Scarlet5
 3293  SUNSET HIGHSCHOOL  03:00 PM  1 A4 vs A6THSSP-U13B-McDonnell 0 vs.WSS Mud Dogs1
 3285  7th Avenue Park  03:00 PM  2 A5 vs A2Timber Barons 00 4 vs.FC Columbia County Fire-n-Ice B001
 3296  SUNSET HIGHSCHOOL  05:00 PM  1 A3 vs A8THSSP-U13B-Derocher 8 vs.MYS - Dickson1

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 161447  Harmony Sports Complex  09:00 AM  9 A10 vs A1WA Timbers FC Crimson 7 vs.PCFC White - B132






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.